گواهینامه ایزو 14001 چگونه صادر می شود؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

اهمیت داشتن گواهینامه ایزو 14001 در چیست؟الزامات استاندارد ایزو 14001 چیست؟

جهت طراحی و اجرای یک سیستم بین المللی در زمینه محیط زیست به استاندارد ایزو 14001 نیازمندیم. قواعد و الزامات مربوط به این استاندارد توسط اکثر کشورهای جهان پذیرفته شده است. به همین دلیل لازم می باشد که سازمان های فعال در تمامی زمینه های کاری، گواهینامه ایزو 14001 ویرایش 2015 را دریافت کنند.

[hm_banner type=”full_colored” bg_color=”#81d742″ icon=”” title=”سیستم مدیریت محیط زیست چیست؟” align=”left” btn_title=”” btn_url=”” btn_target=”_self” btn_icon=”ico-chart2″]اغلب این سیستم را با اسم EMS می شناسیم. شامل فرآیندها، برنامه ها و قوانین مربوط به تعامل شرکت شما با محیط را تعریف می کند. فرآیندهای تجاری و تعامل های زیست محیطی بایستی مطابق با شرکت شما طراحی گردد به همین دلیل اخذ گواهینامه ایزو 14001 یکی از مهم ترین الزامات مربوط به آن به حساب می آید.[/hm_banner]

اهمیت داشتن گواهینامه ایزو 14001 در چیست؟

مراقبت از محیط زیست و جلوگیری از تاثیر منفی فعالیت شرکت ها بر روی این محیط مهم ترین چالش در زمینه تجاری سازمان ها به حساب می آید. به واقع با گرفتن گواهینامه ایزو 14001، شرکت به نوعی سعی می کند که ردپای خود را بر روی محیط زیست اطراف شرکت به بهترین شکل ممکن کاهش دهد و این مساله می تواند روابط بهتری را با مشتریان و عموم جامعه فراهم بیاورد.
در کنار تمامی این مسائل شما می توانید با دریافت ایزو 14001 علاوه بر تصویرسازی خوب خود، در پس انداز نیز به بهترین شکل ممکن عمل کنید. پس انداز به صرفه جویی مواد و انرژی ختم می شود.

گواهینامه ایزو 14001
گواهینامه ایزو 14001

الزامات استاندارد ایزو 14001 چیست؟

ساختار و الزامات مربوط به این سیستم به 10 بخش کلی تقسیم بندی می شود.

  1. متناسب با سازمان: مطابق با الزامات سیستم مدیریت زیست محیطی، سیاست کاری تعیین می گردد. به همین دلیل در ابتدا روابط داخلی و خارجی سازمان باید مشخص شود.
  2. رهبری: نقش رهبری در اجرای این استاندارد مهم است. رهبری باید تعهدات زیست محیطی و خط مشی مربوط به این روش را به کارمندان خود ابلاغ کند.
  3. برنامه ریزی: مدیریت باید بهبود مداوم را در سیستم خود برای اجراء و پیاده سازی این استاندارد را مدنظر قرار دهد. به همین دلیل با برنامه ریزی مناسب ریسک ها و فرصت های کاری مربوط به سیستم EMS در سازمان شناسایی می گردد.
  4. پشتیبانی: یکی دیگر از عوامل مهم در راستای پیاده سازی و دریافت گواهینامه ایزو 14001، بخش پشتیبانی است. در همین راستا برنامه ریزی مناسبی در جهت تخصیص منابع برای گرفتن این استاندارد باید صورت بپذیرد.
  5. بهره برداری: این بخش شامل شناسایی شرایط بالقوه اضطراری و برنامه ریزی در جهت پاسخ دادن به آن هاست.
  6. ارزیابی عملکرد: این بخش در این راستا تشکیل شده که نشان می دهد شما توانایی کنترل و مدیریت کردن الزامات EMS هستید.
  7. بهینه سازی: هر سیستمی زمانی که در سازمان به اجراء در می آید نیاز به بهینه سازی دارد. هیچ سیستمی در ابتدا کامل نیست در این راستا زمانی که مستندات ایزو 14001 در سازمان شما به اجراء در می آید در طول زمان نیازمند بهتر شدن است. به این حالت بهینه سازی سیستم مدیریت زیست محیطی گفته می شود و در این راستا روش های ممیزی در جهت کنترل کردن مدارک گذاشته شده است.

[hm_lightbox type=”dialog” btn_title=”روش های ارتباطی با ما” btn_color=”#1e73be” effect=”zoom”]در متن بالا در خصوص چگونگی دریافت گواهینامه ایزو 14001 توضیح داده شد. اگر خواستار این استاندارد هستید همین الان با کارشناسان و مشاورین ما ارتباط بگیرید.[/hm_lightbox]

شماره همراه: 09902702205

نام مدیریت مجموعه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *