استاندارد ایزو 45001 چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

مزایای استفاده از استاندارد ایزو 45001 چیست؟چگونه ایزو 45001 با سایر استانداردها ارتباط دارد؟

استاندارد ایزو 45001 را به عنوان یک استاندارد بین المللی می شناسیم که الزامات مربوط به سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را تعیین می کند تا سازمان بتواند عملکردهای ohsas خود را در پیشگیری از صدمات و بیماری ها بهبود ببخشد. این استاندارد برای تمامی شرکت ها قابل اجراء و ضروری است.

مزایای استفاده از استاندارد ایزو 45001 چیست؟

  • تدوین و اجرای سیاست ایمنی و بهداشت و اهداف مربوطه
  • تعیین و مشخص کردن خطرات مربوط به مسائل ایمنی و بهداشت و ایجاد راهکارهایی برای از بین بردن آن ها و یا اجرای سیاست ها و کنترل هایی که شدت اثر مربوط به این خطرات را به حداقل ممکن برساند.
  • ایجاد کنترل های عملیاتی جهت مدیریت خطرات ایمنی و بهداشت.
  • افزایش دانش و آگاهی از خطرات ایمنی و بهداشت
  • ارزیابی عملکرد سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی و تلاش برای بهبود آن از طریق انجام دادن اقدامات مناسب
  • حصول اطمینان از این که افراد شاغل در سازمان نقش پر رنگ و فعالی در امور ایمنی و بهداشت شغلی دارند.
استاندارد ایزو 45001

[hm_banner type=”full_colored” bg_color=”#1e73be” icon=”” title=”مزایای برون سازمانی استاندارد ایزو 45001″ align=”left” btn_title=”” btn_url=”” btn_target=”_self” btn_icon=”ico-picture2″]در کنار تمامی مزایای بالا که اشاره شد این اقدامات تضمین می کند که شهرت یک سازمان به عنوان محلی امن برای کار تبلیغ می شود و می تواند از مزایای مستقیم بیشتری برخوردار باشد. مانند: – بهبود توانایی آن در پاسخ گویی به مسائل مربوط به رعایت مقررات – کاهش هزینه های کلی حوادث – کاهش زمان خرابی و هزینه های اختلال در عملیات – کاهش هزینه حق بیمه – کاهش غیبت و نرح گردش مالی کارمندان – شناسایی برای دست یابی به یک معیار بین المللی ( که به نوبه خود مشتریانی را که نگران مسئولیت های اجتماعی خود هستند تحت تاثیر قرار دهد.)[/hm_banner]

ایزو 45001 چیست؟

چگونه ایزو 45001 با سایر استانداردها ارتباط دارد؟

استاندارد ایزو 45001 از رویکرد ساختار سطح بالا که در مورد سایر استاندارد های سیستم مدیریت مانند ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت و ایزو 14001 محیط پیروی می کند.
در ارتباط با چگونگی تدوین این استاندارد به محتوای سایر استاندارد های بین المللی هم چون ایزو 18001، دستورالعمل های سازمان بین المللی کار و استاندارد های ملی توجه شده است.
در حال حاضر شرکت مشاورین آروین ایزو تمامی مستندات ایزو 45001 را تهیه کرده است. می توانید با بهره گیری از این فایل ها که به صورت ورد است، پیاده سازی دقیقی در ارتباط با سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی داشته باشید. اگر در حال تکمیل فرمی در این استاندارد هستید به الزام آن رجوع کنید تا به شکل کامل تمامی جزئیات مربوط به این سیستم را فرابگیرید.

جهت دریافت و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره زیر تماس بگیرید:
شماره همراه: 09902702205

نام مدیریت مجموعه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *