می, 2018 No Comments ایزو 50001

در این متن می خواهیم به مهم ترین دلایل استقرار استاندارد ایزو 50001 بپردازیم و این که چه شاخص هایی باعث شده است که سازمان ها به پیاده سازی آن علاقه نشان دهند.
شاید سازمان ها تا نشانه هایی از مفید بودن استانداردی را در سازمان مشابه خود نبینند هرگز دست به پیاده سازی آن استاندارد نزنند، به خصوص در اوضاع کنونی اقتصاد کشور که همگانی شده است و تا کسی مجبور به کاری نشود احتمال خیلی کمی دارد که آن را انجام دهد. در این متن می خواهیم به چگونگی استقرار ایزو 50001 و هم چنین مهم ترین مزیت های آن بپردازیم تا نشان دهیم گرفتن این استاندارد برای سازمان ها مفید است.

استقرار ایزو 50001

در استقرار ایزو 50001 دو روش خاص وجود دارد که مشاورین باید آن را در نظر داشته باشند. اولین روش معیار اندازه گیری سازمان در قبال سیستم مصرف انرژی است و این که آیا چنین معیاری در سازمان وجود دارد و اگر نداشته باشد با عدد و ارقام بسیاری سر و کار داریم.

اما دومین مورد این است که باید از به روزترین سیستم های بهینه سازی مصرف انرژی استفاده شود تا بتوان به مرور زمان کاربرد آن را در سازمان مشاهده کرد. از سیستم های گرمایشی و انرژی خورشیدی نیز می توان در این میان بهره برد.

پس از این تعریف ها که از مستندات ایزو 50001 انجام دادیم، مشاهده می کنیم که ایزو 50001 و استقرار آن می تواند کمک شایانی به سازمان برای بهبود مصرف انرژی کند. سازمان ها به راحتی می توانند سرانه مصرف انرژی خود را به صورت کمی داشته باشند و هم چنین بفهمند که در چه قسمت هایی بیشترین مصرف انرژی را دارند و برای کاهش آن باید چه اقداماتی انجام بگیرد.

شماره تماس: 09902702205

تگ ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *