راهنمای درخواست ایزو برای شرکت

آنچه در این مقاله می خوانید...

تمامی شرکت ها می توانند درخواست ایزو دهند؟درخواست ایزو به چه شرایطی بستگی دارد؟مزایای گرفتن ایزو چیست؟

به چندین روش مختلف می توان درخواست ایزو را برای شرکت خود ثبت کرد. نکته مهم در این رابطه، نوع مدرکی است که شما می خواهید از آن برای کارهای اداری و سازمانی خود استفاده کنید. به همین دلیل نیاز است یک راهنمایی کلی در این باره انجام بگیرد تا با چشمانی باز سراغ گرفتن ایزو بروید.

تمامی شرکت ها می توانند درخواست ایزو دهند؟

اولین سوال این نکته است که برخی از مدیران هراس دارند که شرکت آن ها شرایط لازم و مورد نیاز را برای گرفتن ایزو نداشته باشد. این نکته تنها برای استانداردهای تخصصی هم چون ایزو 13485 تجهیزات پزشکی و ایزو 17025 آزمایشگاه وجود دارد، زیرا برای پیاده سازی و مشاوره این استانداردها حتما سازمان باید زیر ساخت های لازم و کافی را برای استقرار الزامات آن داشته باشد.

درخواست ایزو

درخواست ایزو به چه شرایطی بستگی دارد؟

به مهم ترین سوال در رابطه با درخواست ایزو می رسیم. قبل از هر چیزی باید تعیین شود که ارگان مورد نظر به مدرکی احتیاج دارد که زیر نظر سازمان تایید صلاحیت ایران باشد یا خیر. اگر برای شما الزام شده که حتما مدرکی باید دریافت شود که زیر نظر این ارگان باشد، بدون شک باید مشاوره، پیاده سازی و در نهایت ممیزی در سازمان شما برای استقرار ایزو انجام بپذیرد.
اما برخی از مدارک ایزو هستند که زیر نظر سازمان تایید صلاحیت ایران نیستند، اما معتبر و بین المللی می باشند و سازمان شما می تواند از آن برای مباحثی هم چون صادرات، تبلیغات و شرکت در همایش ها و مناقصه های حتی بزرگ دولتی استفاده کند.
پس مهم ترین نکته این قضیه است که کدام یک از این مدارک مورد نظر شماست؟

درخواست ایزو

مزایای گرفتن ایزو چیست؟

شاید بسیاری از افراد این نکته در ذهن آن ها باشد که مزایای گرفتن استاندارد مورد نظر چیست؟ ایزو به کلی می تواند فرآیندهای داخلی و خارجی سازمان شما را طبق آخرین توصیه های سازمان استاندارد به اجراء درآورد و این قضیه می تواند در کاهش هزینه های اضافی، افزایش بهره وری و هم چنین ایجاد نظم و امنیت در شرکت کمک کند.
داشتن ایزو به یک مجموعه اعتبار خاصی چه در بازار داخل و چه در خارج می بخشد. می توانید بر روی بسته بندی محصولات خود، لوگوی ارگانی را که از آن جا ایزو گرفته اید درج کنید، می توانید گواهینامه را در داخل سایت بگذارید تا مشتریان به اعتبار شرکت شما ایمان بیاورند و هم چنین درحال حاضر برای شرکت در مناقصات دولتی و خصوصی داشتن ایزو یک مزیت به حساب می آید.

اگر درخواست ایزو دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت قرار داده شده با ما ارتباط بگیرید.

نام مدیریت مجموعه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *