سفارش مستندات استاندارد IATF 16949

آنچه در این مقاله می خوانید...

مستندات استاندارد IATF 16949 شامل چه مواردی است؟مبحث کنترل کیفیت IATF 16949مبحث برنامه ریزی تولیدکنترل موجودی و انبار IATF 16949تعمیرات و نگهداری

یک قطعه ساز خودرو برای این که بتواند محصولات خود را به شرکت های بزرگ بفروشد نیازمند مستندات استاندارد IATF 16949 است. دریافت این مستندات می تواند به شکل غیر حضوری شرکت را در نوبت ممیزی جهت دریافت گواهینامه مورد نظر کمک کند. در این سایت تمامی الزامات مربوط به این استاندارد آورده شده است و شما می توانید آن را دریافت کنید.

[hm_banner type=”full_colored” bg_color=”#81d742″ icon=”” title=”مستندات استاندارد IATF 16949 چیست؟” align=”left” btn_title=”” btn_url=”” btn_target=”_self” btn_icon=”ico-newspaper2″]این مستندات آخرین ویرایش از سری استاندارد ISO TS 16949 می باشد در واقع با تغییر ورژن ایزو 9001، این استاندارد نیز تغییر ویرایش پیدا کرد و به همین دلیل شرکت های فعال در حوزه قطعه سازی خودرو بایستی هر چه سریعتر نسبت به دریافت آن اقدام کنند.[/hm_banner]

مستندات استاندارد IATF 16949

مستندات استاندارد IATF 16949 شامل چه مواردی است؟

این مستندات از بخش های مختلفی تقسیم بندی شده است. اگر بخواهیم دسته بندی کلی در خصوص آن داشته باشیم باید آن را به 4 دسته زیر، قرار دهیم:

  1. مبحث کنترل و مدیریت کیفیت
  2. تعمیرات و نگهداری
  3. برنامه ریزی تولید
  4. کنترل موجودی و انبار
مستندات IATF 16949

مبحث کنترل کیفیت IATF 16949

کنترل کیفیت مستندات استاندارد IATF 16949 شامل موارد زیر است:

  • روش های ارزیابی خرابی و عدم انطباق محصولات شامل FMEA، MSA، SPC، PPAP، SQFE و غیره

کنترل مدیریت این مستندات شامل:

  • ارزیابی تامین کنندگان کالا، روش ماتریس ارزیابی جنبه های داخلی و خارجی سازمان، مبحث مدیریت استراتژیک و تعیین استراتژی و خط مشی سازمان.

مبحث برنامه ریزی تولید

این که برای تولید یک قطعه خاص به چه میزان مواد اولیه نیازمندیم حرف اول و آخر برنامه ریزی تولید است. به همین دلیل برای تعیین میزان مواد اولیه برای تولید محصول به روش های MRP و MPS نیازمندیم.

کنترل موجودی و انبار IATF 16949

کنترل کامل بر روی لیست ورود و خروج مواد اولیه به انبار، و خروج مواد اولیه به داخل خط تولید، روش چیدمان و نحوه بارگیری مواد اولیه به داخل خط تولید در این استاندارد از اهمیت زیادی برخوردار است و به خصوص در دوره های ممیزی شرکت های ساپکو و سازه گستر برای دریافت گواهینامه IATF 16949 به این اصل بسیار توجه می شود.

هم چنین در مبحث کنترل موجودی هیچ موقع نباید با کمبود محصول نهایی مواجه شویم. به همین دلیل در مدت زمانی مشخص بایستی مواد اولیه به داخل انبار برسد و به همین دلیل برای این کار به مستندات استاندارد Iatf 16949 نیازمندیم.

تعمیرات و نگهداری

اما آخرین مبحث تعمیرات و نگهداری تجهیزات است. در استاندارد iatf 16949 به تعمیرات پیش گیرانه بسیار بهاء داده می شود. یعنی این که کارهایی از قبل می بایست بر روی تجهیزات صورت بگیرد تا با خرابی و از بین رفتن آن ها مواجه نشویم. تجهیزات مربوط به قطعه ساز خودرو بسیار گران است و اگر به این ویژگی ها توجه نکنیم با خراب شدن این تجهیزات، هزینه گزافی بر روی کارخانه ایجاد می شود.

جهت دریافت و سفارش مستندات استاندارد IATF 16949 با شماره زیر تماس بگیرید:
شماره همراه: 09902702205

نام مدیریت مجموعه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *