جولای, 2018 No Comments ایزو 17025

همیشه مدیران سازمان های آزمایشگاهی در خصوص شرایط ایزو 17025 و مراحل صدور آن شاکی هستند و می خواهند بدانند که راه حل ساده تری برای اخذ این استاندارد هست.
به نظر می رسد یکی از دغدغه های اصلی مدیران سازمان های بازرسی و آزمایشگاهی، دریافت ایزو 17025 است. چون هم هزینه های آن به نسبت دیگر استاندارد های ایزو بیشتر است و هم شرایط خاصی برای صدور دارد. اول از همه می خواهیم به این شرایط بپردازیم و هم چنین ذکر مواردی که مدیران می توانند از آن طریق هم استاندارد را دریافت کنند.

شرایط ایزو 17025 چگونه است؟

سازمان استاندارد شرایط را طوری رقم زده است که مدرک هیچ کدام از شرکت های cb را قبول ندارد و به سازمان ها اعلام کرده است که برای ادامه حیات کاری خود باید از خود این سازمان گواهینامه ایزو 17025 را دریافت کنند. علاوه بر این مورد دو قانون دیگر نیز در ارتباط با دریافت این استاندارد وضع کرده است که این قوانین شامل:

  • امکانات و تجهیزات پیشرفته سازمان ها
  • وجود ممیزی های سفت و سخت
  1. در خصوص مورد اول سازمان استاندارد اعلام کرده است که اگر سازمانی خواهان پیاده سازی تست های ایزو 17025 است باید حداقل امکانات و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی را در این خصوص داشته باشد.
  2. از نظر این که شرکت های مشاوره ای ایزو هم چون شرکت ما، پیاده سازی مستندات ایزو 17025 را برعهده دارد همین عامل باعث شده است که سازمان استاندارد، دو مرحله ممیزی های خارجی این استاندارد را انجام دهد.

شرایط ایزو 17025

اما خبر خوبی برای آن دسته از مدیران داریم که از شرایط ایزو 17025 اراضی هستند و فقط می خواهند گواهینامه ایزو 17025 را داشته باشند و نمی خواهند تاییدیه های لازم سازمان استاندارد یا همان NACI را داشته باشد. شما می توانید گواهینامه ایزو cb در این خصوص داشته باشید و در این مورد هم سخت گیری ها لحاظ نمی شود. هزینه صدور چنین مدرکی 1 میلیون تومان است.

اما اگر می خواهید گواهینامه سازمان استاندارد را دریافت کنید باید حدود 12 میلیون تومان هزینه کنید. حدود 10 میلیون تومان هزینه طراحی تست ها و حدود 2 میلیون تومان هزینه صدور گواهینامه استاندارد.

برای سفارش و کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره زیر تماس بگیرید.

 

مهندس کریمی پور: 09902702205

 

تگ ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *