فوریه, 2018 No Comments ایزو 9001

امروزه در رابطه با دریافت استاندارد ایزو 9001 در سازمان ها بسیار زیاد می شنوید و برای این که بتوانید فایده دریافت این استاندارد را بدانید بهتر است کمی بیشتر با الزامات آن آشنا شوید.
استاندارد ایزو 9001 برای تمامی سازمان های تولیدی و خدماتی طراحی شده است به همین علت طرفدار بسیار زیادی به نسبت دیگر استاندارد های تخصصی دارد. این استاندارد مادر تمامی ایزوهایی است که هم اکنون در بازارهای مختلف به اجرا در می آید و همین باعث شده است تا توجه زیادی به این استاندارد در دنیای کسب و کار امروزی شود. در سال 2015 ایزو 9001 مورد بازنگری قرار گرفت و الزامات بسیار مهمی در حوزه برنامه ریزی استراتژیک و تحقیق و توسعه به این استاندارد اضافه شد. هم چنین طراحان این استاندارد در صدد هستند تا بحث مهم مدیریت دانش را نیز به صورت گسترده به آن اضافه کنند.

استاندارد ایزو 9001

اما یکی از مهم ترین فواید دریافت ایزو 9001 بحث مربوط به کاهش موازی کاری هاست. یعنی این استاندارد کارهای اضافی را در سازمان حذف می کند و همین باعث می شود که هزینه های بی خودی که بابت این امور می دهیم از بین برود و باعث افزایش سودآوری در میان سازمان ها می شود.

برای کاهش دوباره کاری ها در سازمان نیاز است تا الزامات ایزو 9001 به صورت یک به یک و به نوبت پیاده سازی شود و به همین دلیل است که در طراحی استاندارد های ایزو اول ظرح وظایف و چارت سازمانی گذاشته شده است تا در شروع کار بتوان ارتباطات داخلی و خارجی سازمان را پیدا کرد و سپس به تمامی بخش های سازمان به صورت تخصصی سرک کشید و آن ها را منظم کرد. برای دریافت و مشاوره ایزو 9001 با شماره های قرار داده شده در فرم تماس با ما ارتباط بگیرید.

تگ ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *