نوامبر, 2018 No Comments دسته‌بندی نشده

در این مقاله به صورت کامل، شرحی از نحوه گرفتن ایزو در کشور ایران ارائه کرده ایم، تا مدیران و اشخاصی که به دنبال ایزوی مورد نظر خود هستند با دیدی بازتر بتوانند استاندارد مطلوب خود را دریافت کنند.
همیشه راهکارهای متنوعی برای اخذ استاندارد های ایزو در کشورهای صنعتی ارائه می شود، در حالی که این راهکار در کشور ایران زیاد متنوع نیست و سازمان ها بایستی از 2 روش برای اخذ ایزوی مورد نظر خود اقدام کنند. این 2 روش برای تمامی استاندارد های ایزو یکسان نیست و برای برخی از ایزو های خاص تنها یک راه حل برای گرفتن آن وجود دارد. پس با ما همراه باشید تا این مطالب را برای شما عزیزان بازگو کنیم.

نحوه گرفتن ایزو

نحوه گرفتن ایزوهای عمومی

برای استاندارد های عمومی هم چون ایزو 9001، 18001، 14001، 22000 و تمامی ایزو هایی که در این رنج قرار می گیرد، دو روش برای اخذ ایزوی مورد نظر موجود است. نخست از سازمان هایی اقدام کنیم که زیر نظر سازمان تایید صلاحیت ایران هستند. و دوم از سازمان هایی که Cb های دیگر ارائه می دهند. برای cb های که زیر نظر تایید صلاحیت هستند هزینه به مراتب بالاتری بایستی پرداخت شود و این در حالی است که برای cb های خصوصی این هزینه به یک سوم هم نمی رسد، اما هر دو مورد برای این سری از استاندارد ها معتبر است.

نحوه گرفتن ایزوهای تخصصی

اما برای سری استاندارد های ایزو 17025 و 13485 و 15189 فقط بایستی از مدارکی بهره بگیریم که زیر نظر سازمان تایید صلاحیت ایران هستند. هزینه مشاوره و پیاده سازی این استاندارد ها بسنگی به نحوه کار، امکانات سازمان در خصوص ایزوی مورد نظر و چگونگی کار کردن پرسنلین سازمان در خصوص استاندارد مربوطه است. هزینه تقریبی مشاوره این استاندارد ها بین 10 الی 12 میلیون تومان متغیر است.

به هر حال اگر خواهان گرفتن ایزو هستید، می توانید از راهنمایی های کارشناسان ما در این زمینه بهره بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانید صاحب گواهینامه ی معتبر شوید.

شماره موبایل: 09902702205
شماره ثابت: 08733230268
آدرس ایمیل:iso-qal60@yahoo.com

تگ ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *