سپتامبر, 2018 No Comments ایزو 29001

تنها برخی از حوزه هایی که در صنایع نفت و گاز فعالیت می کنند با استاندارد ایزو 29001 آشنا هستند. امروز می خواهیم قدم به قدم، در ارتباط با این استاندارد توضیحی کامل ارائه کنیم.
متاسفانه استاندارد ایزو 29001 هنوز برای بسیاری از افراد که در زمینه های نفت و گاز فعالیت می کنند، ناشناخته است و همین موضوع باعث شده تا از نیروی شگفت انگیز این استاندارد در راستای بهبود وضع کیفی سازمان بی خبر شوند. در این متن می خواهیم مدل این استاندارد را بیان کنیم و در واقع این تعریف شاید در هیچ جای دیگری از سایت های مشاوره ای تکرار نشود.

 

تعریف استاندارد ایزو 29001

ایزو 29001، به موضوعات مهمی در صنایع نفت و گاز اشاره دارد، در واقع هدف از اجرای این استاندارد دو بند است که اگر به خوبی مورد مشاوره قرار گیرد می توان نتیجه بی نظیری را از این استاندارد دید. این دو بند شامل:

  • مبحث بهینه سازی خط تولید
  • مبحث مدیریت

در مبحث بهینه سازی خط تولید، موضوعی که در این استاندارد بسیار اهمیت دارد، کاهش بازگشت های اجباری از محصول است، قضیه ای که برای این حوزه بسیار مهم است، زیرا این فرآیند باعث افزایش هزینه ها در خط تولید می شود. برای این کار کافی است که در ابتدا موضوعات بازرسی و هم چنین چسباندن برچسب های زرد، قرمز و سبز به درستی رعایت شود و هم چنین بررسی پارامترهای کمی و کیفی در سازمان به وسیله نرم افزارهای کنترل کیفی رعایت گردد.

در مباجث مدیریتی بیشتر از ارزیابی استفاده می شود، برای بخش تامین کنندگان، الزام ارزیابی تامین کنندگان با استفاده از شاخص های معلوم استفاده می شود، و برای بخش داخلی سازمان از تکنیک های مدیریت استراتژیک چون تعیین چشم اندازها و فرصت های سازمان با استفاده از ماتریس های داخلی و خارجی استفاده می شود.

با ما ارتباط بگیرید.

شماره موبایل: 09902702205
شماره ثابت: 08733230268

تگ ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *